Сьогодні - Всесвітній день боротьби з інсультом

29 октября 2015, 09:30
Поделиться:

Всесвітній день боротьби з інсультом заснований у 2006 році Всесвітньою організацією інсульту (WSO).

Інсульт – захворювання, яке розвивається внаслідок раптового припинення кровопостачання частини головного мозку або крововиливу в порожнину черепа та стискання тканини мозку кров’ю. Наслідком цього є порушення функціонування та загибель нервових клітин ураженої ділянки, що, в свою чергу, викликає порушення або втрату функцій тих частин тіла, якими вони керують. В залежності від локалізації враження, можливе порушення мови, чутливості, рухової функції, зору, пам’яті та ін.

Термінове розпізнавання ознак інсульту та звернення за кваліфікованою медичною допомогою впродовж 3-6 годин від його початку дозволить зберегти життя хворого та попередити розвиток важких наслідків. Одними з основних факторів розвитку інсульту належить артеріальна гіпертензія, гіподинамія, паління, зловживання алкоголем, цукровий діабет тощо. Але за статистикою лише 36% українців знають про те, що в них підвищений артеріальний тиск, і навіть знаючи це, вони нехтують профілактикою інсульту. Інсульт обумовлює 5,7 млн смертей за рік в усьому світі, і серед причин смертності поступається лише ішемічній хворобі серця.

Щорічно понад 100 тис громадян України стають жертвами інсульту, серед яких третина молодша за 65 років. Крім того, інсульт є найчастішою причиною втрати працездатності або здатності до самообслуговування у повсякденному житті. За твердженням лікарів, 80% випадків інсульту можна уникнути, якщо дотримуватися здорового способу життя та приділяти увагу головним факторам ризику. А також на 8% можна зменшити можливість розвитку інсульту, якщо відмовитись від паління.

Україна посідає одне з перших місць у Європі за показниками цереброваскулярної захворюваності та смертності від інсульту, що створює велике навантаження на систему охорони здоров’я, соціального забезпечення, економіку та все суспільство.

www.ukrinform.ua

Новости партнеров

Загрузка...

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

Комментарии

Акция закончилась

МЫ В СОЦИАЛЬНЫХ СЕТЯХ

сделать стартовой